NOC*NSF stelt extra budget beschikbaar voor services vanuit Sportakkoord II
Begin dit jaar gaf NOC*NSF aan dat het budget voor ondersteuningsservices vanuit Sportakkoord II op is. NOC*NSF heeft nu bekendgemaakt dat ze het budget voor deze services weer hebben aangevuld. In dit nieuwsbericht vertellen we je wat je erover moet weten.
NOC*NSF maakt € 1.400.000 extra vrij voor services vanuit Sportakkoord II
Het budget is beschikbaar vanaf 22 april 2025 tot 1 juli 2026, of totdat het op is. Het aanvraagproces voor deze services is nog steeds hetzelfde en gaat als volgt:
- Je maakt als sportclub je behoefte bij je sportconsulent van de gemeente kenbaar.
- De sportconsulent 1) bespreekt met je wat de best passende ondersteuningsservice is, 2) maakt de hoogte van de eigen bijdrage bekend en 3) zet de aanvraag bij akkoord uit bij NOC*NSF.
- NOC*NSF verstuurt een opdrachtbevestiging naar de aanbieder van de ondersteuningsservice. In deze opdrachtbevestiging staat het gesubsidieerde bedrag dat NOC*NSF betaalt aan de aanbieder. Dit wordt in mindering gebracht op het totale bedrag. Het overgebleven bedrag is de eigen bijdrage die je als sportclub moet betalen aan de aanbieder.
NOC*NSF heeft extra voorwaarden opgesteld voor de aanvraag van de services, omdat het nieuwe budget beperkt is. Die voorwaarden vind je op deze pagina.
De gemeente vergoedt een deel van de eigen bijdrage, zodat jullie niet extra betalen
NOC*NSF heeft er namelijk voor gekozen om de eigen bijdrage voor sportclubs te verhogen van € 300 per dagdeel naar € 550 euro per dagdeel. Het verschil (€ 250 per dagdeel) vergoedt de gemeente. Daarvoor gebruiken we de € 100.000 die de gemeente begin 2025 eigenlijk zou inzetten voor het vergoeden van het deel dat NOC*NSF voorheen betaalde (lees daar hier meer over).
Nu NOC*NSF de pot weer heeft aangevuld, hoeft de gemeente die rol niet meer te pakken. Daarom zetten we de ton nu dus in om de extra eigen bijdrage voor sportclubs te vergoeden. Mocht de pot van NOC*NSF weer opraken vóór 2026, dan pakt de gemeente de ‘NOC*NSF-dekking’ weer op tot de eerder vrijgemaakte € 100.000 op is.
Dit extra budget voor de services staat los van het extra ondersteuningsbudget van € 449
Begin maart kondigden we in dit nieuwsbericht aan dat NOC*NSF extra ondersteuningsbudget beschikbaar gaat stellen voor de thema’s ‘inclusie’, ‘sociale veiligheid’ en voor andere doelen. Dit ondersteuningsbudget staat geheel los van het extra budget dat nu vrij is gemaakt voor de services uit Sportakkoord II. Het ondersteuningsbudget van maximaal € 449 kun je zelf aanvragen. Dat kan tot en met maandag 31 maart 11.59 via deze website.
Met het extra budget van NOC*NSF en onze vergoeding van de verhoging van de eigen bijdrage hopen we dat jullie gebruik blijven maken van de ondersteuningsservices. Zo werken we met zijn allen toe naar een vitale en toekomstbestendige Haagse sportwereld!