Apetrots BMT scoort met meidenvoetbal

Een voetbalclub met de aantrekking van een magneet. Dat kun je van BMT zeker zeggen. Wanneer je over het complex aan de Melis Stokelaan loopt, valt direct op dat er steeds meer meiden actief zijn op de velden. “We hebben nu een groep van ruim tachtig meisjes die zijn verdeeld over zes teams. Dat is twintig procent van het totaal aantal jeugdleden en daar zijn we als club natuurlijk apetrots op,” vertellen jeugdvoorzitter Serap Demir en penningmeester Dilek Celtik.

Hoe het begon?

Demir: “Vorig seizoen werd mijn man in zijn functie van vicevoorzitter door verschillende ouders met dochters benaderd met het verzoek om een meisjesteam op te richten. Zelf hebben wij ook drie dochters en we vonden dit een leuk idee. Het bleek een voltreffer. Een promotietour in de wijk Escamp en vooral de enthousiaste verhalen van de meiden zelf zorgden ervoor dat het aan de poort bij BMT steeds drukker werd.

Betrokkenheid

“Het is indrukwekkend om op onze trainingsdagen te zien hoe groot wij zijn geworden met meidenvoetbal en de betrokkenheid van ouders die het met zich heeft meegebracht. Bij de wedstrijden en trainingen staan veel ouders langs de lijn. Erg leuk om te zien en vaak bieden ze ook aan om een handje te helpen bijvoorbeeld bij het uitzetten van de velden, het opruimen van materialen, het assisteren van trainers (indien nodig) of als scheidsrechter. Dat vinden we erg waardevol”, gaat Celtik verder. Demir geeft zelf ook training. “Ik was eerst wat sceptisch omdat ik niet veel verstand heb van voetbal. Na een aantal trainingen was ik echter verkocht. Het geeft mij zo veel energie om de kinderen training te geven. Het is altijd erg gezellig en daarbij is het mooi meegenomen dat we een sport uitoefenen in de buitenlucht.”

Ambitie

Volgens Demir en Celtik zit Biedt Moedig Tegenstand (BMT) met zes meidenteams qua aantal zeker nog niet aan het plafond. Maar voor extra leden (er is zelfs een wachtlijst, red.) zijn wel meer trainers nodig en dient ook in het kader te worden geïnvesteerd. ”We willen onze groep meiden kwalitatief de beste trainingen aanbieden. Om dit te realiseren hebben onze vrijwilligers extra trainingen nodig. We zijn druk bezig om te bedenken hoe we dit als club kunnen faciliteren.”

Sterke maatschappelijke speler in de wijk

Voetbal is zeker niet de enige bindende factor in de wijk waar ze zich bij BMT met veel enthousiasme voor inzetten. De club is uitgegroeid tot een sterke, sociale maatschappelijk speler in de wijk die in dit kader warme banden onderhoud met diverse afdelingen van de gemeente en andere instanties. Celtik: “Binnenkort wordt er bijvoorbeeld fietsles gegeven op ons terrein door Bewegen Werkt. We gaan ook proberen met de gemeente de ouderen in de wijk te activeren om in beweging te komen door onze fitnessruimte aan te bieden. Ze hebben dan op loopafstand van hun woning de optie om aan hun conditie en gezondheid te werken. Wij staan open voor alle aanvragen vanuit de gemeente. Zo kunnen wij als BMT ook de mensen in de wijk zoveel mogelijk helpen, maar dat lukt natuurlijk alleen door een goede samenwerking. We zijn veel meer dan alleen een voetbalclub.” –

Samenwerken?

Neem vooral contact op:
Voetbalvereniging BMT
Melis Stokelaan 1750
(070) 366 21 67
bmtvv.nl

____________

Dit artikel is afkomstig uit het magazine ‘Samen voor de Haagse sport’. Benieuwd naar de rest van het magazine? Lees hier verder.

Help mee om Den Haag toegankelijker te maken!

Voor het 7e jaar op rij organiseert Voorall de Onbeperkt070-prijs waarbij initiatieven en ideeën om Den Haag toegankelijker en inclusiever te maken in het zonnetje …

Lees verder over: Help mee om Den Haag toegankelijker te maken!

Route Tour de France Femmes bekend!

De route van de Tour de France Femmes is onthuld! Op maandag 12 augustus 2024 fietsen de wielrensters Den Haag in vanaf de Escamplaan, via Laak, de Schilderswijk en het …

Lees verder over: Route Tour de France Femmes bekend!

Doe mee aan de Haagse Vitaliteitsspelen 2024!

Na een succesvolle eerste editie organiseert de gemeente Den Haag op 30 mei de tweede editie van de Haagse Vitaliteitsspelen, het sport- en beweegevenement voor …

Lees verder over: Doe mee aan de Haagse Vitaliteitsspelen 2024!